У понеділок у Києві на східцях Українського дому, що на Європейській площі, відбудеться гала-концерт щорічного міжнародного фестивалю "Сходи до неба". Його організатори відроджують традицію проведення свята в столиці України, розпочату тринадцять років тому. Цього разу вони представлять творчі досягнення визнаних у світі майстрів слов'янської культури.
Понад десяток років тому на Європейській площі Києва в День Конституції відбулася перша феєрія моди в Україні, яку помітила світова громадськість. Організаторами її були дім моди "Ольга і Симонов", Палата високої моди Італії та інші. Проте щорічним, як планувалося, фестиваль "Сходи до неба" не став. Його організатори виїхали з України підкоряти своєю творчістю світ. У сукні дизайнера Ольги Симонової в Лос-Анджелесі одягаються зірки кіно і шоу-бізнесу. За сценаріями письменника Володимира Симонова в Голлівуді знімають фільми. До Києва їх запросили, щоб відродити розпочату традицію свята жінки та краси.
"Минулий фестиваль було обмежено у форматі,— каже президент і ідеолог фестивалю Володимир Симонов.— Важливо звіряти творчий потенціал не межами "сусідньої" вулиці, а світовою культурою. Фестиваль "Сходи до неба" затребуваний сьогодні і в Україні, і в світі. Не можна весь час споживати світові досягнення, потрібно в першу чергу ділитися тим, що є першоджерелом менталітету і культури. Слово, музика, мода, квіти, жінка в нашому фестивалі виступають як інструментарій натхнення глядачів". У святі візьмуть участь творчі особистості України, Росії, Білорусі, котрі зробили вагомий внесок слов'янського менталітету в світову культуру. Свої колекції представлять: дизайнер Вячеслав Зайцев із колекцією від Московського дому моди Slava Zaitsev, дизайнер Михайло Воронін із колекцією "Чоловік у смокінгу", дизайнер Ольга Симонова з оригінальною колекцією "Танок Себе Світанку", яку створено спеціально для фестивалю. "Викристалізовані віковими традиціями слов'ян стосунки чоловіка і жінки сьогодні є неймовірно затребуваними в світі цінностями,— запевняє Володимир Симонов,— і Україна в співпраці трьох великих держав може і повинна виступати камертоном, як першоджерело багатьох досягнень слов'янства". На фестивалі виступлять корифей джазу Олексій Козлов і ансамбль "Арсенал", вокальний гурт із Білорусі "Камерата", прима-балерина Національної опери України Олена Філіп’єва, композитор Ігор Стецюк, Національний симфонічний оркестр України під керуванням Володимира Сіренка та інші. За словами директора фестивалю Ганни Різаєвої, проект підтримано і схвалено Міністерством культури України, Міністерством закордонних справ України, міськрадою Києва. На гала-концерт фестивалю як гостей запрошено представників двадцяти посольств, акредитованих в Україні.