Слово   —   Музыка   —   Женщина

Мы обживаем то пространство,
Того Святого Государства,
Где пишутся стихи с листа,
Где правит балом Красота.

Владимир Симонов

##

You will need Flash 8 or better to view this content.

Пресса о нас

"Газета по-українськи". На фестивалі "Сходи до неба" публіку "підірвав" скрипаль-віртуоз

07 июня 2012

Гала-концерт фестивалю "Сходи до неба 2012" відбувся 3 червня у Києві. Місцем проведення стали сходи Українського дому.

"Ми на Європейській площі, і нехай хтось скаже, що ми не в Європі. Ми збираємо тут людей, які розуміють, що ми живемо в цій країні і ця країна нас може зробити щасливими", - говорить президент фестивалю, поет і філософ Володимир Сімонов, який також був ведучим.

Цьогоріч в одному концерті зібрали українських митців сцени, які виступають на світових сценах, але рідко дають концерти в Україні.

Гостя фестивалю Валентина Довженко, голова політичного об'єднання "Жінки за майбутнє" поділилася своїми очікуваннями: "Cкрізь українці кращі — у співі, музиці, хореографії. На цьому фестивалі ми й хочемо показати це. Люди дивляться і їм це подобається. Дехто хоче повторити, зробити краще. Значить, в цілому зміни в наше життя, в нашу країну приходять".

Віп-зона відгороджена від площі парканом, прикрашена птахами з квітів. Червоною доріжкою пройшлися запрошені гості — посадовці Кабміну, депутати, бізнесмени, діячі культури. Вони мали змогу побачити скульптури київського митця Олексія Владімірова, представлені перед перед виступом.

Частували шампанським та прохолодною водою, хоча вечір і без того видався не теплим.

"У світі культури все має бути врівноважено: і рок, і попса, і класика. Якщо ми не будемо класикою підтягувати рівень духовності, то нічого не буде", - додає Сімонов.

Він запрошує гостей зайняти місця відразу після приїзду прем'єр-міністра Миколи Азарова. Той приїхав у супроводі охорони. Зустрічає його разом з міністром культури Михайлом Кулиняком.

Концерт розпочався увертюрою до опери Бізе "Кармен", яку виконав Національний симфонічний оркестр України під диригуванням Володимира Сіренка.

Далі кияни почули оперних співаків, які є провідними солістами світових театрів - Анатолій Кочерга (Україна-Австрія), який не співав в Україні вже 20 років, Ольга Микитенко (Україна-Німеччина), Юрій Годо (Україна-Іспанія), Валерія Мурга (Україна-Швейцарія), Лілія Гревцова (Україна).

Не менш видовищним був виступ артистів балету — прими Національної опери Олени Філіп'євої і Максима Моткова.

Пізніше виступив джазовий піаніст і композитор Дмитро Найдич (Україна-Франція). Крім сольника він, разом зі скрипалем Сергієм Охрімчуком та співачкою Сусанною Карпенко, представив джазові обробки українських народних пісень.

Також публіку зарядив неймовірною енергією скрипаль-віртуоз Василь Попадюк (Україна-Канада).

"Ох як він вжарив, молодець. Я ледь до танцю не пішов, - говорить Денис, 32-річний програміст з Червонограда. Дивиться з дружиною концерт , стоячи перед великим екраном.- Ніколи ще такого не бачив — скрипаль і грає, і танцює, та ще й заграє із залом. Сказали, що він зі Львова, а живе у Канаді 15 років. І виступає там. Я не чув про нього раніше. А та публіка, що сидить... Якось "мертво" реагує. Тут люди мало не танцювали, а звідти хоч би свист".

Киянка Галина Василівна, 53 роки, не помітила того, що на святі був прем'єр, не побачила. Каже, було далеко й погано видно. Йде, не добувши до кінця.

"Дуже гарний концерт, тільки мені стояти важко й незручно. І трохи загородили плакатами сцену. Добре видно тільки оркестр. Можна ж усім добре зробити. От на день Києва на Софіївській площі був концерт. Так стільці поставили і ніхто їх не покрав".

На подібні закиди організатори повідомили, що фестиваль ще молодий і поки вони експериментують.

Закінчується концерт великим феєрверком. 

 

Ольга Скороход

"Газета по-українськи", 6.06.2012

 


Джерело: Gazeta.ua

Фестиваль «Сходы до Неба» – это, конечно, туннель в будущее, в прекрасное, в будущее, которое живет внутри каждого из нас, и без чего нам вообще не имеет смысла существовать

Игорь Стецюк, композитор и пианист, профессор НМАУ им.П.Чайковского

Страница В.Симонова

Фестиваль «Сходы до Неба» организует гала-представление в июне 2023 года в Киеве, с дальнейшим представлением акции в оперных театрах Львова, Донецка, Харькова, Одессы

Фестиваль «Сходы до Неба» 2023

10 октября 2022

Интервью

Анатолий Кочерга дал интервью изданию Elegant New York перед премьерой «Леди Макбет Мценского уезда» Дм.Шостаковича в Metropolitan Opera

Анатолий Кочерга. Снова в Нью-Йорке

05 февраля 2015

Статьи

Искренний разговор о музыке, о фестивале, об Украине

Анатолий Кочерга и Владимир Симонов о "Сходах до Неба"

05 мая 2013