Слово   —   Музыка   —   Женщина

Мы обживаем то пространство,
Того Святого Государства,
Где пишутся стихи с листа,
Где правит балом Красота.

Владимир Симонов

##

You will need Flash 8 or better to view this content.

Пресса о нас

Хай Вей. Концерт-подія на Європейській площі: «БУДЬМО ПЕРШОПРОХІДЦЯМИ У ЦІЙ КРАЇНІ…»

13 июня 2012

Минулої неділі ми стали свідками грандіозного концерту-події на Європейській площі – в рамках фестивалю «Сходи до Неба», започаткованого більше десяти років тому. Президент Фестивалю Володимир Симонов, говорячи про роль культурної спадщини для розвитку України, зазначив: «Будьмо першопрохідцями у цій державі, аби вона стала справжньою!»

 

 

До участі у Фестивалі «Сходи до Неба» цього року були запрошені «визначні представники української культури, чиї талант і майстерність підтверджені міжнародним визнанням». За цими скупими рядками, взятими з прес-релізу гала-концерту, небачене досі явище: виступ ТАКОЇ КІЛЬКОСТІ зірок класичного музичного мистецтва на спільній сцені; участь у заході, який «сприяє ствердженню оптимізму та перспективи, необхідних усім нам». Організатори заклали в основу, базис Фестивалю ідею про те, що він «проявляє духовний потенціал країни, формує її позитивний імідж, допомагає кожній людині відчути власну затребуваність завдяки долученню до Краси і Гармонії». Іншими словами, зірки світового класу, які стали такими лише за кордоном, але аж ніяк не у власній країні, покинули свого часу неньку Україну заради кращої долі – і здобули її попри усілякі перепони та негаразди. Лише тепер змогли вони виступити на рідній землі, бодай лише в одному концерті під відкритим небом, на сходах Українського Дому.

 


Надзвичайно вразив голос славетного українського артиста Анатолія Кочерги, який нині є солістом Віденської опери та Нью-Йоркської Метрополітен-опери. Могутній бас лунав того вечора з потужних динаміків, вражаючи слухачів надзвичайно мелодійними інтонаціями та барвами. Дивно було чути оперні арії з підсилювачів, які зазвичай використовують і попсові шоумени, й усілякі інші діячі – від політики та бізнесу.


Зачарували, здивували киян того вечора голоси інших майстрів співу: Ольги Микитенко, яка мешкає у Німеччині і є володаркою гран-прі конкурсу ім. Марії Калас, а також тенора Юрія Годо (живе і працює в Іспанії). Він був визнаний кращим голосом Іспанії 2004-2005 рр. Інструментальні виступи теж відзначалися неперевершеним виконанням. Піаніст і композитор Дмитро Найдич (Україна-Франція) є лауреатом вищої нагороди цієї країни – премії Мольєра. Того вечора Дмитро виконував «ЛІБЕРТАНГО» Астора П’яццолли. Драматичне й незабутнє враження! Оркестр підсилив його: музика звучала майже трагічно. 

 

Символічна сама назва – СХОДИ ДО НЕБА. Варто сходити до нього - поступово, але невідворотно! Очищення суспільства настане – рано чи пізно. Нехай би раніше…

 


Виступ скрипаля-віртуоза Василя Попадюка з Канади, учасника найпрестижніших джазових фестивалів Америки і Канади, мені довелося чути не вперше: минулого літа до Києва приїздила фольклорна група, у складі якої був і Василь Попадюк. Вже тоді я переконалася у неординарності цього музиканта, але саме тепер, на Європейській площі, усвідомила по-справжньому: такі, як він, підносять престиж України на найвищий щабель. Звучання скрипки «заводило»: хотілося танцювати – просто на площі. А деякі глядачі так і робили! Неймовірно поталанило з погодою: було прохолодно, але тихо і без дощу. Стоячи разом з іншими киянами у натовпі перед сценою, ми захоплено аплодували, підспівували, пританцьовували… Словом, раділи СВЯТУ. Святу, яке попри все відбулося! Будемо вірити у власне майбутнє, будемо жити НАДІЄЮ, і вона обов’язково принесе українцям невідворотні зміни на краще.  

 


Автор Вікторія Івченко

Джерело: http://h.ua/story/357567/#ixzz1xe8wEMl6

 

 

 

Если мы не заполним свою нишу в мировой цивилизации, то ее заполнит кто-то другой.

Анатолий Борисович Соловьяненко

Страница В.Симонова

Фестиваль «Сходы до Неба» организует гала-представление в июне 2023 года в Киеве, с дальнейшим представлением акции в оперных театрах Львова, Донецка, Харькова, Одессы

Фестиваль «Сходы до Неба» 2023

10 октября 2022

Интервью

Анатолий Кочерга дал интервью изданию Elegant New York перед премьерой «Леди Макбет Мценского уезда» Дм.Шостаковича в Metropolitan Opera

Анатолий Кочерга. Снова в Нью-Йорке

05 февраля 2015

Статьи

Искренний разговор о музыке, о фестивале, об Украине

Анатолий Кочерга и Владимир Симонов о "Сходах до Неба"

05 мая 2013