Слово   —   Музыка   —   Женщина

Мы обживаем то пространство,
Того Святого Государства,
Где пишутся стихи с листа,
Где правит балом Красота.

Владимир Симонов

##

You will need Flash 8 or better to view this content.

Пресса о нас

ZIK.com.ua

04 мая 2011

Концерт народного артиста Російської Федерації Дмитра Хворостовського на сцені Львівського національного театру опери і балету ім. С. Крушельницької приніс насолоду львівській публіці у другій частині, де лунали твори світової оперної класики.
Оперний «співак світу» (за версією Бі-Бі-сі 1989 року) Дмитро Хворостовський виявився не єдиною сенсацією концерту, що його у Львівській опері організувала у партнерстві із місцевою концертно-гастрольною компанією «ДікАрт» громадська організація «Фестиваль «Сходи до Неба», яка влаштовує виступи іменитих артистів у рамках щорічного міжнародного фестивалю у різних великих містах. Так, сольний концерт Дмитра Хворостовського у рамках цього фестивалю відбувся не тільки у Львові, а й у Донецьку та Одесі, і у всіх трьох містах він відкривав публіці поряд із співаком двох його незмінних партнерів високого класу – піаніста та рояль.

Львівські меломани, безперечно, відчули цю якісну складову концертної пропозиції, адже професор Естонської державної консерваторії Іварі Ілля уже увійшов в історію музичної культури як унікальний концертмейстер, його вишуканий і шляхетний акомпанемент не просто гармонічно доповнює виступ вокаліста, а допомагає розкритися його багатій природі та вишколеній майстерності.

 

Першу частину концертної програми Дмитро Хворостовський та Іварі Ілля уклали суто із камерної музики, а саме романсів Сергія Рахманінова на слова таких російських поетів як Мінський, Мережковський, Кольцов, Ахпутін, Фет, Полянський, Пушкін, Толстой та Галіна, хоча попередньо прес-служба ЛМР анонсувала, що «у програму виступу включені твори Фауре, Танєєва, Ліста та Чайковського.

Однак у всій своїй красі баритон Дмитра Хворостовського розкрився під час другої частини концерту, в якій прозвучали арії Вільгельма із опери «Вільгельм Телль» Джоакіно Россіні, Вольфрама із «Тангейзера» Ріхарда Вагнера, Демона із «Демона» Антона Рубінштейна, Яго із «Отелло» Джузеппе Верді та Ріголето із однойменної опери цього ж композитора. Арії німецькою та італійською у виконанні Хворостовського показали його і як майстерного вокаліста світових стандартів, і – що не менш важливо – як артиста психологічної школи, котрий без котурнового афекту дозволяє вималювати потужний драматичний потенціал у чіткий характер кожної ролі, яка відзначається у його виконанні високою сценічною культурою. «Це неймовірний співак, особливо мене захопив віолончельний тембр його довгих нот, чути колір такої густини й водночас чистоти, – неймовірна насолода», – захоплено зізнався ЗІКу народний артист України, професор Львівської національної музичної академії Артур Микитка.

 

Дякуючи Дмитрові Хворостовському за участь у фестивалі «Сходи до неба», його президент Володимир Симонов назвав артиста генієм і обдарував власним філософським віршем. На щирі оплески залу співак у доповнення до програмного списку виконав італійську канцону та акапельно російську народну пісню «Прощавай, радосте» на другий «біс».

 

Ущерть заповнений (і це при захмарних цінах на квитки!) зал Львівської опери вітав співака стоячи. До ніг оперного генія лягли кошики квітів від організаторів фестивалю «Сходи до неба», міського голови Львова Андрія Садового із дружиною Катериною Кіт-Садовою (подружжя сиділо у другому ряді партеру) і тепер вже колишнього Генерального консула Російської Федерації Євгена Гузеєва.

 

Вікторія Садова, ZIK 

 http://zik.com.ua/ua/news/2011/03/28/279264

Не нужно бояться, не нужно лениться – нужно начинать свое движение вверх! Фестиваль даёт Ноту этому духовному поиску.

ТСН, канал 1+1

Страница В.Симонова

Фестиваль «Сходы до Неба» организует гала-представление в июне 2023 года в Киеве, с дальнейшим представлением акции в оперных театрах Львова, Донецка, Харькова, Одессы

Фестиваль «Сходы до Неба» 2023

10 октября 2022

Интервью

Анатолий Кочерга дал интервью изданию Elegant New York перед премьерой «Леди Макбет Мценского уезда» Дм.Шостаковича в Metropolitan Opera

Анатолий Кочерга. Снова в Нью-Йорке

05 февраля 2015

Статьи

Искренний разговор о музыке, о фестивале, об Украине

Анатолий Кочерга и Владимир Симонов о "Сходах до Неба"

05 мая 2013